06

19.11.2015

Radovy den Opava 2015  V úterý na svátek svaté Alžběty dne 17. listopadu L.P.2015 oslavil Řád bratří a sester Německého domu Panny Marie v Jeruzalémě /Řád německých rytířů, Německý řád/ svůj Řádový den.
Svatá Alžběta je první patronkou Německého řádu a tak se na tento den do Opavy, která byla již tradičně pro tuto slavnost zvolena, sjeli členové všech tří řádových větví. Bratři, sestry a familiáři se o půl jedenácté sešli v konkatedrále Nanebevzetí Panny Marie v Opavě ke slavnostní bohoslužbě, kterou celebroval velmistr a generální opat Německého řádu Dr. Bruno Platter OT. Koncelebrovali prior P. Dariusz Cecerski OT a generální rada P. Metoděj Hofman OT.

  Po slavnostní mši svaté se členové řádu odebrali do prostor Církevní konzervatoře Německého řádu v Bethowenově ulici ke společnému obědu. Po příjemně strávených společných chvílích v kruhu řádové rodiny následovala ve 14:30 veřejná pobožnost na místním městském hřbitově vedená P. Norbertem Hnátkem OT za řádové bratry a sestry, kteří nás předešli na věčnost.

Slavnostní den ukončily nešpory v kapli Povýšení svatého Kříže sester Německého řádu (Matiční ulice)....

 

FOTOGALERIE

 foto: Jana Both, Eva Dratvová, Lubomír Macek FamOT